Działalność

 

Skarbami Dolnego Śląska są dla nas zabytki i ich historia, tradycja,
współczesne wydarzenia kulturalne, jak: festiwale, spektakle, wystawy
oraz wszystkie nieodkryte dotąd zakątki Wrocławia i Dolnego Śląska

 

HISTORIA – Zajmujemy się historią regionu, jego dorobkiem kulturowym, niepowtarzalną przeszłością ukrytą w budynkach, legendach, obrazach, fascynujących życiorysach. Na łamach Skarbów Kultury sięgamy do korzeni miasta i całego regionu, by odkrywać ich bogactwo oraz wpływ przeszłości na życie i funkcjonowanie współczesnych Dolnoślązaków.

WSPÓŁCZESNOŚĆ – Nie obawiamy się mówić o sztuce współczesnej – nierzadko niezrozumiałej i trudnej w odbiorze lub, wręcz przeciwnie, nazbyt nasyconej elementami kultury popularnej. Odkrywamy jej sensy i wartości, oswajamy z nią naszych Czytelników, przyglądamy się jej różnym obliczom, ukazując, że nie taki diabeł straszny...

TU I TERAZ – Jesteśmy obecni na najważniejszych i najgłośniejszych oraz tych pomniejszych, acz równie interesujących, wydarzeniach kulturalnych. Słuchamy, oglądamy, czytamy, przyglądamy się, chłoniemy i przeżywamy, a potem piszemy, zapraszamy i informujemy Czytelników na łamach naszego czasopisma, czego warto doświadczyć.

Skarby Kultury bez barier

W ramach Skarbów Kultury prowadzimy wewnętrzny projekt, mający na celu promocję historii i kultury Dolnego Śląska wśród osób niewidomych i niedowidzących za pomocą audiodeskrypcji – dostosowana wersja strony internetowej w budowie.

Nasz pierwszy artykuł został opublikowany w sierpniu 2010 roku i od tej pory cały czas się rozwijamy. Z małego bloga staliśmy się czasopismem internetowym dostosowanym do czytników elektronicznych na komputerach osób niewidomych i niedowidzących.