Projekty

Audiodeskrypcja do wystawy Eduardo Chillida Brzmienia we Wrocławskiej BWA.


Projekt realizowany w ramach działań Europejskiej Stolicy Kultury 2016
Koordynatorem projektu była Joanna Kobylińska.

Eduardo Chillida EchaEduardo Chillida Echa
W ramach projektu Skarby Kultury bez Barier Fundacja PERENNITAS przygotowała audiodeskrypcje do wystawy Eduardo Chillida Brzmienia zorganizowanej w BWA z okazji Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Od 13 lutego do zakończenia wystawy osoby z dysfunkcją wzroku mogą odsłuchać specjalnie, dla nich przygotowanych opisów rzeźb autorstwa wybitnego, hiszpańskiego artysty dwudziestego wieku. Przewodnik w formie audio składa się z omówienia sylwetek artystów, opisów sal w których dzieła się znajdują, a które zostały specjalnie na tą wystawę przygotowane oraz wszystkich wolnostojacych rzeźb, których jest około 20. Całość uzupełnia muzyka z przygotowanych specjalnie do ekspozycji instalacji muzycznych. Dodatkowo by ułatwić odbiór dzieł, osoby z dysfunkcją wzroku miały możliwość ich dotykania. Dzięki temu prezentowane obiekty można było poznać przez opis, muzykę i dotyk.

Wszystkie opracowane opisy zostały sprawdzone przez konsultantów - osoby z dysfunkcją wzroku.
Całość nagrana w formacie Mp3 jest dostępna do odsłuchania na odtwarzaczach Mp3udostępnianych w BWA.
Po zamknięciu wystawy pliki Mp3 zostaną udostępnione na stronach organizatorów i wykonawcy.

Pisali o nas: http://muzyka.onet.pl/newsy/wystawa-eduardo-chillidy-we-wroclawiu-dobiegla-konca/mrt61d

  

Projekt "Horowitz"

Fot. Ryszard Horowitz z Joanną Kobylińską (obecną Prezes Fundacji PERENNITAS)Fot. Ryszard Horowitz z Joanną Kobylińską (obecną Prezes Fundacji PERENNITAS)
Projekt rozpoczęty 25 września 2012 roku. Fundacja PERENNITAS była jednym ze wsółorganizatorów projektu przygotowanego przez Fundację Cztery Strony Kultury.

Projekt obejmował przygotowanie pobytu oraz wystaw Pana Ryszarda Horowitza z okazji wręczenia tytułu Doktora Honoris Causa przez Wrocławska Akademię Sztuk Pięknych. Temu wydarzeniu towarzyszyły dwie wystawy prac artysty.

Pierwsza miała miejsce 7 października 2012 roku na 48 w budynku "Sky Tower" na 48 piętrze. 8 pażdzernika odbyła się uroczysta inauguracja roku wrocławskich uczelni artystycznych, na której byli obeni Prezydent Bronisław Komorowski, Minister Kultury Bogdan Zdrojewski, Prezydent miasta Wrocławia Rafał Dudkiewicz oraz posłowie i radni.
Tego samego dnia w godzinach popołudniowych została otwarta we Wrocławskim Starym Ratuszu wystawa 25 prac artysty.

 

 


 

Promocja historii i sztuki Wrocławia wśród osób niewidomych i niedowidzących

Wspierany przez Urząd Miasta Wrocławia
Koordynator projektu - Damian Lupa

Fot. Zdjęcie z warsztatów audideskrypcji. Zajęcia w terenie, odbywające się na Jatkach. Fot. Zdjęcie z warsztatów audideskrypcji. Zajęcia w terenie, odbywające się na Jatkach.
Realizowany w terminie 03.07.2012-05.10.2012 projekt, w ramach którego została przygotowana nowa strona Skarbów Kultury zawierająca udogodnienia dla osób niewidomych i niedowidzących.

Dodatkowo w dniach 24-26 sierpnia odbyły się specjalne warsztaty z audiodeskrypcji, które były przeprowadzone przez Barbarę Szymańską i Tomasza Strzymińskiego z Fundacji Audiodeskrypcja z Białegostoku.

Podczas warsztatów wykonano audiodeskrypcje obiektu architektonicznego (Stary Ratusz Wrocławski), obrazu oraz rzeźb zwierząt znajdujących się na Jatkach (zajęcia w terenie).


Obecnie trwają prace nad kolejnymi projektami ułatwiającymi osobom niewidomym i niedowidzącym dostęp do inforamcji z zakrasu historii, kultury i sztuki Dolnego Śląska.