Audiodeskrypcja do wystawy "Eduardo Chillida Brzmienia"

Jeszcze do połowy marca można zwiedzić wystawe "Eduardo Chillida Brzmienia" i odsluchać audiodeskrypcji we Wrocławskiej Galerii Sztuki Awangarda w BWA.

W ramach projektu Skarby Kultury bez Barier Fundacja PERENNITAS przygotowała audiodeskrypcje do wystaw "Eduardo Chillida Brzmienia" w BWA zorganizowanej z okazji ESK Wrocław 2016.
Od 13 lutego do zakończenia wystawy osoby z dysfunkcją wzroku mogą odsłuchać specjalnie, dla nich przygotowanych opisów rzeźb autorstwa wybitnego, hiszpańskiego artysty dwudziestego wieku. Przewodnik w formie audio składa się z omówienia sylwetek artystów, opisów sal w których dzieła się znajdują, a które zostały specjalnie na tą wystawę przygotowane oraz wszystkich wolnostojacych rzeźb, których jest około 20. Całość uzupełnia muzyka z przygotowanych specjalnie do ekspozycji instalacji muzycznych. Dodatkowo by ułatwić osobom z dysfunkcją wzroku odbiór dzieł mają możliwość i dotykania.

Koordynatorem projektu była Joanna Kobylińska.
Wszystkie opracowane opisy zostały sprawdzone przez konsultantów - osoby z dysfunkcją wzroku.
Całość nagrana w formacie Mp3 jest dostępna do odsłuchania na odtwarzaczach Mp3udostępnianych w BWA.
Po zamknięciu wystawy pliki Mp3 zostaną udostępnione na stronach organizatorów i wykonawcę Fundacje PERENNITAS. Pliki z audiodeskrypcją zosatną opublikowane na stronie czasopsima internmetowego Skarby Kultury, w zakładce Skarby Kultury bez barier.