"Obsesje" graficzki Teatru Polskiego we Wrocławiu

Od czwartku 14 kwietnia 2016 we wrocławskiej Galerii Sztuki SOCATO (pl. Solny 11) będzie można oglądać nową wystawę zdjęć graficzki Teatru Polskiego we Wrocławiu Natalii Kabanow z przedstawień naszego teatru i zza teatralnych kulis, zatytułowaną OBSESJE (poprzednią, Wysoka czułość, pokazywano w tym samym miejscu w roku 2014).

Obsesje. PlakatObsesje. Plakat

 

Wernisaż rozpocznie się o godzinie 20:00, a poprzedzi go o godzinie 19:00 wykład Rafała Kameckiego z cyklu Fotografia kolekcjonerska. Ekspozycja potrwa do 11 maja 2016.

OBSESJE 

OBSESJE – to drugie spotkanie z fotografią teatralną Natalii Kabanow we wrocławskiej Galerii Sztuki SOCATO. Ostatnie dwa lata, niecałe dwa i pół sezonu pracy Teatru Polskiego we Wrocławiu, podczas których artystka fotografowała powstające spektakle i towarzyszące im zdarzenia. Wycinka Holzfällen, Dziady, Burza, Śmierć i dziewczyna, Media Medea czy GRIMM: czarny śnieg stały się wyzwaniem i okazją, by wejść w świat tworzących je artystów, oswoić go, popatrzeć na swój sposób, ustrzelić to, co w nich najważniejsze.

Natalia Kabanow – malarka, graficzka, fotograficzka, absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego, W latach 1996–2001 studentka i asystentka w pracowni grafiki warsztatowej prof. Stanisława Ficnera. Prezentowała swoje prace między innymi na Biennale Grafiki Studenckiej, w Club der polnischen Versager w Berlinie i w Browarze Mieszczańskim we Wrocławiu. Od kilku lat graficzka Teatru Polskiego we Wrocławiu i "Notatnika Teatralnego", odpowiedzialna za wizerunek teatru i pisma. Autorka scenografii do filmu Made in Poland Przemysława Wojcieszka.

 

Teatr Polski we Wrocławiu