Bilet za 400 groszy. Dzień Teatru Publicznego

Już po raz drugi organizowana będzie akcja, w ramach której bilet do teatru będzie można kupić za grosze. 21 maja 2016 roku 90 teatrów w Polsce, w tym Teatr Polski we Wrocławiu, zagra spektakle w cenie 400 groszy za bilet. Sprzedaż biletów rozpocznie się 14 maja i odbywać się będzie wyłącznie w kasach teatru. Nie będzie możliwości, by rezerwować bilety na objęte akcją spektakle. Jedna osoba będzie mogła kupić najwyżej dwa bilety. 

Bilet za 400 groszy. PlakatBilet za 400 groszy. Plakat

Prezydentki w Teatrze Polskim we Wrocławiu

Wszyscy, którym uda się kupić bilet w ramach akcji Dzień Teatru Publicznego będą mogli obejrzeć spektakl Prezydentki Wernera Schwaba w reżyserii Krystiana Lupy. Przedstawienie grane będzie na Scenie na Świebodzkim (godzina 19:00).  

W spektaklu Prezydentki zobaczymy Halinę Rasiakównę, Ewę Skibińską, Bożenę Baranowską, Dominikę Figurską, Annę Ilczuk i Aldonę Struzik. Premiera przedstawienia odbyła się na Scenie na Świebodzkim 17 września 1999 roku. Recenzje Prezydentek w reżyserii Krystiana Lupy są dowodem na to, że spektakl warto zobaczyć, ale trzeba mieć na uwadze, że nie będzie to sztuka łatwa w odbiorze. [zob. RECENZJE] Dlaczego? O tym można przekonać się 21 maja.

Akcja Dzień Teatru Publicznego finansowana jest z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Cena biletu 400 groszy ma nawiązywać do przypadającej w tym roku (23 kwietnia) 400. rocznicy śmierci dramatopisarza Williama Szekspira.

Barbara Jasińska

Źródło: materiały prasowe Teatru Polskiego we Wrocławiu