In Between Festivals. ESK Wrocław

In Between Festivals to całoroczny cykl koncertów i spektakli tańca współczesnego. Przez cały 2016 rok do Wrocławia przyjeżdżać będą jazzowi muzycy i tancerze z Berlina po to by spotykać się z wrocławską publicznością i polskimi wykonawcami, w miejscach rozsianych po całym mieście. To też ponad 30 wydarzeń, które odbędą się w takich miejscach jak MiserArt, Łokietka 5, Ośrodek Postaw Twórczych, ToTu, Firlej, Centrum Inicjatyw Artystycznych, Centrum Reanimacji Kultury i w BARBARA: infopunkt / kawiarnia / kultura.

I  between festivalI between festival

JULE FLIERL „ORPHEUS”

Środa – 18 maja 2016, godz. 19:00, bilety: 20 zł
MiserArt
ul. Cybulskiego 35A, Wrocław

JULE FLIERL „ORPHEUS” solo jest dekonstrukcją wczesnoromantycznej arii „Che faro senza Euridice” z opery “Orfeusz i Eurydyka”, jej meodii, słów, narracji, emocji i gestów. Fragmenty arii Orfeusza akumulują, zapętlają się, opóźniają i zmieniają swoją prędkość by sformułować nową struktrę muzyczną. To rozśpiewana rzeźba preformensu, który eksploruje materialność arii, względem cichych gestów romantycznego baletu.

PAWEŁ SAKOWICZ „TOTAL”

Spekulowanie o wirtuozerii tanecznej to myślenie, które może opierać się n adoświadczeniu, ale niekoniecznie daje się empirycznie sprawdzić. Celem takiej spekulacji jest osiągniecie określonego obrazu wirtuozerii tanecznej poprzez wykorzystanie przewidywalnych zmian ekonomicznych, politycznych i metahumanistycznych. Cechą charakterystyczną spekulacji o wirtuozerii tanecznej jest podejmowanie ryzyka w budowaniu radykalnych scenariuszy dotyczących polityki pragnień.

Czwartek – 19 maja 2016, godz. 20:00, bilety: 15 zł
MiserArt
ul. Cybulskiego 35A, Wrocław

SEQUOIA & Yuko Kaseki

Kürvers – kontrabas
Meinard Kneer – kontrabas
Miles Perkins – kontrabas
Antonio Borghini – kontrabas
Yuko Kaseki – taniec butoh

Międzynarodowy kwartet na cztery kontrabasy, który wykorzystując różnorodne techniki, jak również niekonwencjonalne narzędzia i przedmioty, bada dźwiękowe możliwości tego instrumentu,. Repertuar oparty jest na strukturalnej improwizacji i pomysłach graficznych. Skład został założony w 2011 roku przez Klausa Kürversa, architekta, historyka kultury i muzyka związanego z berlińską sceną improwizowaną. Pozostali członkowie to: Meinard Kneer, aktywny zarówno na holenderskiej jak i berlińskiej scenie improwizowanej, założyciel Evil Rabbit Records; Kanadyjczyk Miles Perkins, często współpracujący z francuskim pianistą Benoit Delbecq oraz Włoch Antonio Borghini, który studiował z Joëlle Léandre i Barre Phillipsem.

[ESK Wrocław 2016]