Biała Noc. Przygotowania do Szabatu

Trzeciego czerwca we Wrocławiu rozpoczął się 19. Festiwal Kultury Żydowskiej SIMCHA. Wszystkie osoby, które chciałyby dowiedzieć się, jak wyglądają przygotowania do Szabatu, zapraszamy do uczestnictwa w Białej Nocy.

Biała Noc

Biała Noc to jedyna okazja, by z rabinem Davidem Basokiem uczestniczyć w przygotwaniach do Szabatu. Żydowski tydzień rozpoczyna się w czwartek nocą – gotowanie, sprzątanie cały wieczór, jak również studiowanie Tory, to jedne z wielu sposobów, w które ludzie spędzają ostatni wieczór żydowskiego tygodnia.W tym doświadczeniu może uczestniczyć ograniczona liczba osób, dlatego obowiązują zapisy: zapisy@proarte.org.pl.

Plakat. 19. Festiwal Kultury Żydowskiej SIMCHA 2017Plakat. 19. Festiwal Kultury Żydowskiej SIMCHA 2017

 

Biała Noc odbędzie się w nocy z czwartku 8 czerwca na piątek 9 czerwca (początek: 8 czerwca o 23:00 w Stołówce Koszernej Gminy Żydowskiej, ul. Włodkowica 7-9) 

Pytania i odpowiedzi

W piątek 9 czerwca o 18:00 odbędzie się spotkanie z rabinem Davidem Basokiem, (Szul – sala modlitw, ul. Włodkowica 7-9) pod hasłem: Pytania i odpowiedzi. Bedzie to jedyna możliwość otwartej dyskusji z rabinem na temat żydowskiego życia, kultury, tradycji, Izraela. 
Rabin David Basok to 33-latek z Jerozolimy. Studiował w jesziwie, odbył 5 lat służby wojskowej w Siłach Obronnych Izraela, jako oficer w jednostce spadochroniarskiej. Studia wyższe ukończył na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. Przeprowadził się do Wrocławia ze swoją żoną i synem rok temu.

Wrocławianie podczas Simchy poznają również rebecyn Danielle Chaimovitz Basok, która w niedzielę 4 czerwca o 13:00 poprowadzi wykład „Świąteczne potrawy na żydowskie święta”, a godzinę później chętni wezmą udział w warsztatach kulinarnych, podczas których Danielle zdradzi sekrety żydowskiego smaku.

Cały program 19. Festiwalu Kultury Żydowskiej Simcha znajduje się na www.simcha.art.pl

 

 


Źródło: materiały prasowe organizatorów wydarzenia.