Polish Cinema for Beginners: Niewinni Czarodzieje. ESK Wrocław 2016

W czwartek 28 kwietnia w kinie Nowe Horyzonty odbędzie się seans w ramach Polish Cinema for Beginners. O godzinie 19:00 zostanie wyświetlony film "Niewinni czarodzieje" (reż. Andrzej Wajda).

Arcydzieło polskiej kinematografii

Film Andrzeja Wajdy z dialogami Jerzego Skolimowskiego przeszedł do historii kina jako jeden z najbardziej stylowych polskich filmów. Taka jest też jego nieśmiertelna ścieżka dźwiękowa napisana przez wybitnego muzyka jazzowego Krzysztofa Komedę. „Niewinni czarodzieje” został określony przez Martina Scorsese jednym z arcydzieł polskiej kinematografii.

Polish Cinema for BeginnersPolish Cinema for Beginners

Przed projekcję na temat filmu wypowie się dziennikarz i krytyk filmowy - Adam Kruk. Po seansie będzie można wziąć udział w wydarzeniu zamykającym kolejny, szósty już sezon Polish Cinema for Beginners.
Polish Cinema for Beginners – to cykl prezentujący selekcję najciekawszych polskich filmów z angielskimi napisami. To pierwszy w skali całego kraju program filmowy tak bezpośrednio zwracający się do odbiorców obcojęzycznych, którzy często nie mieli wcześniej okazji poznać największych arcydzieł polskiej kinematografii, ale i kultowych klasyków naszej popkultury.

Na Polish Cinema for Beginners zaprasza Wrocławska Fundacja Filmowa. Projekt jest częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury Wroclaw 2016.

Po pokazie odbędą się dyskusje na temat filmu w Bułce z Masłem przy placu Solnym.

[z informacji prasowych organizatorów wydarzenia]