Lech Janerka zagra na Ostrowie Tumskim

Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016 zaprasza na wyjątkowy koncert inaugurujący kulturalną jesień w mieście. Lech Janerka, wrocławska legenda polskiej muzyki rockowej, zagra 1 X w niezwykłej przestrzeni Ostrowa Tumskiego. Na placu przy kościele pw. Świętego Marcina usłyszymy dobrze znany repertuar, ale w nieco bardziej lirycznej odsłonie. Janerka zaprezentuje także kilka nowych utworów. Wstęp wolny.

Koncert Lecha Janerki na Ostrowie Tumskim. PlakatKoncert Lecha Janerki na Ostrowie Tumskim. Plakat
Janerka na Ostrowie Tumskim, czyli wielki artysta w niezwykłym miejscu

Lech Janerka, symbol polskiego rocka, nierozerwalnie związany z Wrocławiem, zagra tej jesieni niezwykły koncert w szczególnym i osobliwym miejscu. Występ będzie inauguracją bogatego jesiennego sezonu w Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Lider legendarnego zespołu Klaus Mitffoch, znany z barwnej, trzydziestoletniej kariery solowej oraz charakterystycznych tekstów, z których wiele przeszło do historii kultury popularnej, na przestrzeń występu wybrał Plac pod kościołem Św. Marcina na Ostrowie Tumskim, szczególnie ważną dla siebie część miasta. To miejsce niezwykłe – mówi Lech Janerka. Za czasów studenckich przychodziłem tu, aby się wyciszyć. Lubię się tam pojawiać także teraz – dodaje muzyk. Wrocławski artysta znany jest z niekonwencjonalnych pomysłów na koncerty. W 2008 roku wystąpił na wieży wrocławskiego Ratusza podczas zakończenia festiwalu Wrocław Non Stop. 1 października będziemy świadkami kolejnej muzycznej przygody Lecha Janerki w niecodziennej przestrzeni. W programie największe przeboje artysty, ale także kilka zupełnie nowych utworów.

Koncert rozpocznie się o godz. 19:30, wstęp jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na placu, warto pojawić się wcześniej.

UWAGA!

W związku z koncertem, od 1.10.2016 r. do 2.10.2016 r., do godz. 7:00, z ruchu kołowego wyłączona będzie ul. Świętego Marcina, a od 30.09.2016 r. na ulicy Świętokrzyskiej oraz przy ul. Świętego Marcina w pobliżu wydarzenia obowiązywać będzie zakaz parkowania. Od godziny 18:00 w dniu koncertu zamknięty dla pieszych zostanie bulwar ks. Aleksandra Zienkiewicza.

[ESK Wrocław 2016]