Rudolphina 4. Muzyka na Boże Narodzenie

Już w niedzielę, 11 grudnia, w Sali Wielkiej wrocławskiego Ratusza odbędzie się koncert Rudolphina 4 – Muzyka na Boże Narodzenie. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00. Wstęp jest bezpłatny. Zapraszamy do udzuału w koncercie. Wykonawcy: Cantores Minores Wratislavienses, Marta Niedźwiecka – pozytyw organowy.

Muzyka na Boże Narodzenie

Wrocławscy Kameraliści zapraszają na koncert kolęd z XVI i XVII wieku w wykonaniu chóru kameralnego Cantores Minores Wratislavienses. Jest to jeden z wyjątkowych koncertów projektu „Bibliotheca Rudolphina”. W repertuarze koncertu znajdą się zarówno dzieła wielkich mistrzów, jak G. Gabrieli, O. di Lasso, czy T. L da Victoria, jak też autorów mniej znanych, np. śląski kompozytor Thomas Fritsch.
Projekt „Bibliotheca Rudolphina" był jednym z priorytetów muzycznych miasta Wrocławia - Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku promujących Śląsk jako ważny ośrodek kulturalny Europy, został dofinansowany w trybie wieloletnim przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Wydarzenia Kulturalne 2014 r. – priorytet Muzyka, oraz w ramach wieloletniego programu rządowego Kultura + w priorytecie Digitalizacja.

[materiał prasowy organizatorów wydarzenia]