Cejlon Witkacego, czyli spotkanie z podróżnikami

Podróżnicze spotkanie z Jakubem i Anną Górnickimi, którzy opowiedzą o podróży po Cejlonie śladami Witkacego, to kolejne z wydarzeń towarzyszących wystawie portretów Witkacego pt. "Asymetryczna Dama", którą do końca października można oglądać we wrocławskim Centrum Kultury "Zamek". W piątek 19 sierpnia o godz. 19:30 w sali widowiskowej Zamku (Centrum Kultury "Zamek", pl. Świętojański 1, Wrocław), podróżnicy opowiedzą o swojej eskapadzie oraz pokażą zdjęcia z wyprawy. Wstęp wolny.

Zob. relację z wystawy portretów malowanych przez Witkacego: TUTAJ!

Cejlon Witkacego. PlakatCejlon Witkacego. Plakat
Kultury Świata z Witkacym: "Cejlon Witkacego" - spotkanie z podróżnikami Anną i Jakubem Górnickimi i slajdowisko

Biografia Witkacego jest szalenie ciekawa i intrygująca, ale mało kto wie, że Stanisław Ignacy Witkiewicz wybrał się w podróż w tropiki z antropologiem Bronisławem Malinowskim i jakie były powody tej wyprawy. Podróże Witkacego praktycznie nie są znane, a były przełomowe dla jego dalszej twórczości - specjaliści twierdzą, że Witkacy jako artysta narodził się właśnie podczas pobytu na Cejlonie.

Jakub Górnicki - reporter, bloger, aktywista. Pasjonują go nowe media oraz reportaż multimedialny. Od ponad 10 lat jest z nimi w drodze. Z żoną Anną współtworzy bloga Podróżniccy.com, gdzie publikuje zapisy z podróży tematycznych oraz różne interaktywne opowieści. Lubi bawić się formą. Organizują razem Festiwal Wachlarz oraz Hacks Hackers Warsaw. Pracował z i doradzał mediom w Gruzji, Turcji oraz Afryce Zachodniej. Wykładał “multimedialne dziennikarstwo” na Georgian Institute of Public Affairs w Tbilisi. Działa na Ukrainie, Białorusi oraz Bałkanach.

Na co dzień zarządzą Fundacją ePaństwo (Fundament), gdzie odpowiada za projekty związane z dziennikarstwem danych, technologią społeczną oraz strategią. Organizuje Personal Democracy Forum: Central Eastern Europe, dla aktywistów i dziennikarzy z regionu Środkowej oraz Wschodniej.

[materiał organizatorów wydarzenia]