Noc Muzeów 2015 w Jaworze

22 maja w Jaworze odbędzie się Noc Muzeów. Z tej okazji Muzeum Regionalne w Jaworze przygotowało atrakcje dla zwiedzających. Hasłem tegorocznej imprezy jest: „Szli na zachód osadnicy”. Wstęp wolny.

NOC MUZEÓW 2015 W JAWORZENOC MUZEÓW 2015 W JAWORZE
O godzinie 19.00 w Rynku, przed głównym wejściem do ratusza zostanie odegrana inscenizacja historyczna „Rok 1945. Walka o miasto” w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznej 39–45. Widowisko rozpocznie się szturmem Rosjan na ratusz broniony przez Niemców. Po jego zdobyciu radziecki oficer przekaże władzę w Jaworze polskiemu burmistrzowi.

Po wygłoszeniu przemówienia, zgromadzeni tam osadnicy, udadzą się do muzeum, gdzie czekają na nich niespodzianki. Planowane jest spotkanie pokoleń, zwiedzanie ekspozycji stałych i czasowych oraz koncerty. Na muzealnym dziedzińcu wystąpią „Pogórzanie” z repertuarem piosenek kresowych oraz zespół „Słoneczny Zegar”, który wykona dawne przeboje w nowej aranżacji.

Na dziedzińcu muzeum członkowie grupy rekonstrukcyjnej zaprezentują uzbrojenie z czasów II wojny światowej. Impreza potrwa do godziny 23:00. W przedsięwzięciu wezmą również udział: Jaworski Ośrodek Kultury, Gminny Ośrodek Kultury w Paszowicach, Gimnazjum nr 1 w Jaworze i Gimnazjum nr 2 w Jaworze.

 

 

 

 

 

 

Materiał promocyjny Muzeum Regionalnego w Jaworze