Wystawy fotograficzne w Jeleniej Górze

Jelenia Góra jest jednym z ciekawszych miejsc na mapie Dolnego Śląska. Ma na to wpływ nie tylko urok miasta, ale też wydarzenia, która tam się odbywają. Tym razem w jeleniogórskich galeriach można obejrzeć interesujące fotografie.

Fotograficzny listopad w Jeleniej Górze

Czwartego listopada w Galerii Korytarz JCK (ul. Bankowa 28/30) otwarta została wystawa prac Marka Lalki „Bez celu podrózy”. Lalko o swojej artystycznej działalności mówi: W swojej twórczości poruszam się w oparciu o fotografie film instalację. korzystając z klasycznych i cyfrowych technik obrazowania. Autor na swoim koncie ma kilka wystaw zbiorowych (np. Ogród, Laborant) i kuratorskich (np. Mariusz Żmudziński „More than you see”, Agata Śmieszko „Retrospekcja”). Prace Lalki można zobaczyć również TUTAJ!.

Od piątego listopada, natomiast, w Galerii pod Brązowym Jeleniem JCK (ul. 1 Maja 60) oglądać można wystawę Marka Rawskiego „ŚWIAT JEST KOLOROWY - fotoGRAFIKI”. Rawski zafascynowany jest impresjonizmem. Nie maluje, ale za pomocą osiągnięć techniki przekształca dostępne zdjęcia do postaci FOTOGRAFIK. Powstałe w ten sposób obrazy prezentowane są obecnie w Jeleniej Górze. Rawski stworzył już 125 tego rodzaju prac. Część jego fotografik udostępniono na stronie Jeleniegórskiego Towarzystwa Fotograficznego TUTAJ!.

Zapraszamy do Jeleniej Góry.

Barbara Jasińska


Źródło: Jeleniegórskie Centrum Kultury (kliknij).