Jarmark Bożonarodzeniowy. Polsko-czeskie spotkania z tradycją

Dwa dni (17-18 grudnia) potrwa Jarmark Bożonarodzeniowy, polsko-czeskie spotkania z tradycją w Jeleniej Górze. Zapraszamy.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Jeleniej Górze. PlakatJarmark Bożonarodzeniowy w Jeleniej Górze. Plakat

 

Konfrontacje. Polsko-czeskie spotkania z tradycją

Na świątecznym targu w Jeleniej Górze zaprezentowane zostaną oryginalne ozdoby na choinkę, przedmioty szklane, recznie malowane, ubrania, zabawki i bombki, a także wyroby cukiernicze i inne. Jarmark ten jest prezentacją nie tylko tradycji polskiej, ale również czeskiej, dlatego w grudniowy weekend w Jeleniogórskim Centrum Kultury przyjezdni z Czech goście tegorocznego targu pokażą nam jak wykonać szklane paciorki i ozdoby z drutu, też nauczą nas lukrować pierniki. Najmłodsi uczestnicy Jarmarku będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych. 

Miejsce: Jeleniogórskie Centrum Kultury (ul. 1 Maja 60 /Sala NOVA, Sala Kameralna, Restauracja RELAX oraz dziedziniec JCK). Jarmark otwarty będzie w godzinach od 9:00 do 17:00.

Projekt „Konfrontacje. Polsko-czeskie spotkania z tradycją” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014–2020 oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Barbara Jasińska

 

 

Źródło: materiały prasowe JCK.