Międzynarodowy Festiwal Teatrów i Kultury Awangardowej PESTKA 2017

Międzynarodowy Festiwal Teatrów i Kultury Awangardowej PESTKA jest działaniem prezentującym najciekawsze zjawiska teatru i kultury awangardowej polskich i niemieckich twórców teatralnych, wszelkich form wyrazu artystycznego w tym muzyki, fotografii, performance. Kluczowym zadaniem festiwalu jest edukacja kulturalna i artystyczna, rozwijająca współpracę środowisk twórczych w obszarze transgranicznym UE.

PESTKA 2017 w Jeleniej Górze

Festiwal PESTKA 2017 rozpocznie się 28 kwietnia 2017 r. i potrwa do 3 maja 2017 r. i składać się będzie z konkursowych prezentacji teatralnych (cz.II), mistrzowskich pokazów teatralnych (cz.III), prezentacji muzycznych „Muzyka w Awangardzie” (cz.IV) oraz warsztatów tematycznych połączonych z wystawami, prelekcjami oraz panelami dyskusyjnymi (cz. V).

Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia skutecznego wyboru przedstawień, jednak nie później niż do 10 lutego 2017 roku. Informacja o zakwalifikowaniu spektaklu do prezentacji konkursowych zostanie przekazana zainteresowanym do 14 lutego 2017 roku. (wszelkie potrzebne dokumenty znaleźć można tutaj!)

Projekt „Partnerzy z kulturą” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

[JCK]