Monodram "Salome". Spektakl dla dorosłych

Teatr w Kłodzku zaprasza na monodram "Salome". Spektakl będzie można obejrzeć już 4 marca o godzinie 18:00 w Sali Widowiskowej Kłodzkiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji. Na scenie wystąpi Anna Rakowska, aktorka teatrów niezależnych. Przedstawienie wyreżyserował Paweł Pawlik, a za choreografię odpowiada Artur Żymełka. Bilety w cenie 10 zł można kupić w Galerii Sztuki pARTer.

Monodram "Salomea". PlakatMonodram "Salomea". Plakat

 

Miłość i obsesja

Zapowiadany przez Teatr w Kłodzku monodram powstał na podstawie dramatu "Salome" Oscata Wilde'a. Motywem przewodnim spektaklu jest nieodwzajemniona miłość tytułowej Salome do Jana Chrzciciela. Uczucie żydowskiej księżniczki ma wymiar obsesji. W konsekwencji, w zamian za zmysłowy taniec dla Heroda, księżniczka Judei żąda głowy swego niedoszłego kochanka. W przedstawieniu pokazane zostaną trzy etapy życia Salome, które mają pomóc w ustaleniu źródła i przyczyny tragedii.

Inscenizacja, którą będzie można zobaczyć w Kłodzku, ma formę rytuału. Salome parokrotnie wychodzi z ukrycia, by pokazać historię swej miłości. Występuje w roli raz pustelnicy, raz zmysłowej kochanki. Nękają ją wizje z dzieciństwa i młodości. Obraz na scenie jest surrealistyczny. W efekcie dramatycznego uczucia Salome zostanie ukarana: jej seksualność zostanie obnażona i ośmieszona. 

 

 

 

 

 

Barbara Jasińska
(opracowano na podstawie materiałów prasowych Kłodzkiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji)