Projekt OPERAcje

Zapraszamy młodzież na warsztaty artystyczne połączone z występem operowym. Zajęcia odbędą się w Legnicy w terminie od 11 do 22 lipca w Akademii Rycerskiej (ul. Chojnowska 2). Nad przebiegiem spotkań opiekę pełnić będą wykwalifikowani instruktorzy m.in. śpiewu, dykcji i wymowy scenicznej.

Projekt OPERAcje. PlakatProjekt OPERAcje. Plakat

 

Projekt OPERAcje już w lipcu

Każdy, kto chciałby wziąć udział w wokalno-instrumentalnym dziele muzycznym, jakim jest opera, może zgłosić się do Legnickiego Centrum Kultury, by zapisać się na planowane zajęcia. W ramach warsztatów stworzona zostanie możliwość nauki technik ekspresji i inprowizacji, aktorstwa, socjotechnik, panowania nad tremą, plastyki ruchu i tańca. Obok instruktorów w spotkaniach udział wezmą śpiewacy operowi ze światowych teatrów: Agnieszka Justyna Szumiło, Magdalena Marchewka, Katarzyna Tront, Dawid Kwieciński, Aleksander Bardasov, Rafał Pawnuk oraz aktor i reżyser Błażej Peszek, a także Teatr AVATAR. Podsumowaniem warsztatów będzie spektakl, w którym młodzież wystąpi wspólnie ze śpiewakami operowymi.

Szczegóły:
11-22 lipca 2016 roku - warsztaty artystyczne (60 godzin - 10 dni od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-16:00),
22-28 sierpnia 2016 roku - próby i spektakle finałowe "Słynne Sceny Operowe".

Legnickie Centrum Kultury (ul. Chojnowska 2, Legnica). Warsztaty: sale muzyczne, sala baletowa. Spektakl finałowy: Sala Królewska Akademii Rycerskiej. 

Barbara Jasińska


Źródło: materiały prasowe Legnickiego Centrum Kultury www.lck.art.pl