Piknik Średniowieczny

11 i 12 lipca w godzinach od 11.00 do 16.30 w Zamku Czocha (Sucha k. Leśnicy) potrwa Piknik średniowieczny. Wstęp jest płatny: dzieci 9 zł, dorośli 18 zł. W sobotę (11 lipca) odbędzie się również nocne zwiedzanie (niezbędna jest rezerwacja biletu: 40 zł).

Piknik Średniowieczny w Zamku Czocha. PlakatPiknik Średniowieczny w Zamku Czocha. Plakat

Średniowiecze w XXI wieku

Dzięki organizatorom Pikniku średniowiecznego w lipcowy weekend będziemy mieli szansę przenieść się do odległych czasów; obejrzeć pełne emocji walki rycerskie, zatańczyć z damami dworu, zmierzyć się w różnych konkurencjach (m. in. rzut podkową), odnaleźć skarb kasztelana oraz pogawędzić z Katem.

W trakcie imprezy powstanie piekarnia, gdzie będzie można wypiekać podpłomyki.

Zamek Czocha

Zamek Chocha jest interesującą budowlą, która znajduje się w gminie Leśna (woj. dolnośląskie). Powstawał w latach 1241-1247. Od około 1250 zmieniał się jego właściciel: zbudowany z rozkazu króla czeskiego Wacława przekazany został biskupowi miśnieńskiemu von Weisenow, po 1300 zamek włączono do księstwa Henryka I jaworskiego, następnie budowlę przejął Bolko II Mały, przed 1380 znów stał się własnością Czech. Po 1909 zakupił go Ernst Gutschow, który mieszkał w zamku do 1945. Dzisiaj właściciele budowli jest Grupa Hoteli WAM Sp. z o.o. W długiej historii Zamek Chocha był wielokrotnie niszczony i okradany.

 

 

 

(na podstawie materiału organizatorów wydarzenia)