Luty 2012

Lwówek Śląski Norweskie klimaty

W sobotę 4 lutego o godzinie 18.00 w Lwóweckim Ośrodku Kultury Jerzy Paluszczyszyna otworzył wystawę swoich fotografii Norweskie klimaty. Zdjęcia znanego bolesławianina dokumentują jego podróż do Norwegii.

Jerzy Paluszczyszyn zajmuje się fotografią od dwudziestu lat. W Bolesławcu prowadzi PF FOTO-STUDIO. W latach 80-tych prowadził w swoim mieście Klub Fotograficzny „ZAPIS”.

Prace fotografa będzie można zobaczyć w Galerii Klatka Lwóweckiego Ośrodka Kultury. Więcej o autorze przeczytać można blogu. Źródło wiadomości Socha, Leśna Historyczno-kostiumowy bal walentynkowy 11 lutego na Zamku Czocha odbędzie się bal walentynkowy. Impreza rozpocznie się o godzinie 20 od wystrzału z hakownicy na zamkowym dziedzińcu i wypicia krupniku podanego przez samego Kasztelana zamku. Następnie odbędzie się przejście rycerzy i dam do zamku przez wielki szpaler. Wszystko to odbędzie się przy akompaniamencie średniowiecznej muzyki. Goście zobaczyć będą mogli również pokaz tańców średniowiecznych i walk rycerskich oraz kunszt katowski. Więcej o imprezie

Zebrała: Aleksandra Szatkowska