Niezwykły festiwal OFCA już wkrótce w Oleśnicy

Powiew magii, okrzyki zachwytu, śmiech, zaskoczenie i szczypta niepewności zbudują niesamowitą atmosferę II edycji Oleśnickiego Festiwalu Cyrkowo-Artystycznego OFCA. Od 14 do 16 sierpnia w  Oleśnicy na Dolnym Śląsku, dosłownie i w przenośni będzie można dotknąć, poczuć i zobaczyć sztukę w swej najczystszej postaci.

(niżej artykułu znajduje się program Festiwalu OFCA)

Oblicze nowego cyrku, cyrku człowieka, ludzi dla ludzi, niezwykłych możliwości ludzkiego ciała i umysłu będzie w sierpniu dostępne dla mieszkańców Oleśnicy oraz wszystkich, którzy to klimatyczne miasto odwiedzą. Przez te kilka sierpniowych dni pokusa by ulec magii wydarzeń, będzie nie do przezwyciężenia. Każdy bez wyjątku stanie się częścią tego wielkiego widowiska. Wystarczy tylko wyjść na ulicę, by zostać porwanym w emanujący atmosferą przyjaźni i wspólnoty wir cyrkowych możliwości.

Fot. 1 OFCA. PlakatFot. 1 OFCA. Plakat
Spotkanie ze sztuką

Oleśnica eksploduje setką dźwięków, tysiącem barw i milionem pomysłów. To zaproszenie nie tylko do zabawy, ale także do spotkania ze sztuką w czystej postaci. Chodzenie na taśmach rozwieszonych między kamienicami w rynku i między krużgankami zabytkowego zamku książęcego, żonglerka, fire show, taniec i akrobacje na szarfach, buskerzy, warsztaty dla dzieci, bańki mydlane, hula hop, szczudła, pokazy jazdy figurowej na rolkach to tylko niektóre atrakcje, które przez te kilka dni cały czas będą na ustach wszystkich, którzy odwiedzą Oleśnicę. W tym roku organizatorzy po raz kolejny dali z siebie wszystko by zaserwować widzom niecodzienne emocje, a program festiwalu rysuje się niezwykle bogato. Podczas tegorocznej edycji zaprezentują się najlepsi artyści sztuki cyrkowej z całego świata - Niemiec, Argentyny, Urugwaju i Brazylii. Podkreślić należy, że OFCA to propozycja nie tylko dla dzieci czy młodzieży, ale dla całych rodzin i każdego z osobna.

Wydarzenia kulturalne

Wyjątkowość naszego festiwalu wynika z faktu, że stanowi on swego rodzaju konglomerat różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Mamy konkurs fireshow, klasyczną konwencję żonglerską, a także slackline, czyli chodzenie po taśmach. Mamy także pokazy połączone z warsztatami dla dzieci. Duże spektrum sztuki ulicznej i nie tylko. Ponadto w tej edycji, podobnie jak w poprzedniej przewidujemy barwną paradę ulicami miasta, której punktem kulminacyjnym będzie przekazanie kluczy do miasta naszej Owieczce przez włodarzy Oleśnicy – zdradza Tomasz Czyżewski, pomysłodawca i koordynator Oleśnickiego Festiwalu Cyrkowo-Arstystycznego OFCA. Przed nami trzy dni niezwykłych wrażeń i widowisk o jakie bardzo trudno w dzisiejszej rozedrganej i zabieganej rzeczywistości.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja OFCA czyli grupa około 40 bliskich sobie osób, które do działania pcha zaangażowanie, pasja i nieograniczona chęć kreacji niezapomnianych wrażeń. Wszystkie zaangażowane w projekt OFCA osoby działają bezpłatnie, a ich wynagrodzenie stanowi gromki śmiech dzieci, zaangażowanie młodzieży i zdumienie dorosłych.

Festiwal odbywa się w przy wsparciu miasta Oleśnica.

Kontakt:
facebook.com/festiwalofca
ole.ofca@gmail.com
Tomasz Czyżewski - Prezes Fundacji OFCA
tel. 506 411 033
Kuba Jeżyna – Rzecznik prasowy festiwalu OFCA
tel. 600 487 186

Materiał promocyjny organizatorów wydarzenia

Fot. 2 OFCA. ProgramFot. 2 OFCA. Program