Wystawy w Muzeum Architektury. Listopad 2016

W Muzeum Architektury we Wrocławiu można obejrzeć wystawy stałe i czasowe, na których prezentowane są zbiory pokazujące twórczość polskich i zagranicznych artystów. Tym razem informujemy o ekspozycjach czasowych możliwych do obejrzenia w listopadzie.

Przestrzeń do pracy

Jeśli ktokolwiek chciałby zobaczyć, jak wyglądają pracownie wrocławskich artystów, może wybrać się na wystawę „Przestrzeń do pracy architekta”. Intersująca jest zapowiedź organizatorów prezentacji, którzy zapewniają, że: Chodzi tu o firmy duże, znane, rozpoznawalne przez mieszkańców, zostawiające ślad swojej pracy w tkance miasta i pracownie mniejsze, dopiero walczące na rynku architektonicznym o zauważenie i stabilny byt. Kluczem do ich wyboru jest różnorodność i niepowtarzalność miejsca. Te pracownie różnią się, bo różni są ich właściciele, ale też dlatego, że zajmują wyjątkowe obiekty: zabytkowe, rewaloryzowane omalże z ruin, zupełnie nowe lub wyrwane z pozornie nieciekawej, podupadającej zabudowy miejskiej. Śpieszmy więc do Muzeum Architektury, bowiem wystawa otwarta będzie tylko do 6 listopada.

Tadeusz Teodorowicz-Todorowski, reklama winiarni Stara komnata we Lwowie. Z wystawy „Lwów 24 czerwca 1937. Miasto, architektura, modernizm”Tadeusz Teodorowicz-Todorowski, reklama winiarni Stara komnata we Lwowie. Z wystawy „Lwów 24 czerwca 1937. Miasto, architektura, modernizm”

Architektura Lwowa

Dla miłośników Lwowa prawdopodobnie interesującą okaże się ekspozycja „Lwów 24 czerwca 1937. Miasto, architektura, modernizm”. Już w samej nazwie wystawy zawarte zostało wszystko to, co zobaczyć można w Muzeum Architektury. Osiągnięcia lwowskich architektów pokazywane są na tle innych dziedzin życia kulturalnego Lwowa. Na ekspozycję składają się plakaty, plany architektoniczne, pocztówki, filmy, fotografie i in., które obejrzeć można do 20 listopada. Wystawie towarzyszy katalog.

Więcej informacji na temat prezentowanych w Muzeum Architektury wystaw można znaleźć na stronie Muzeum TUTAJ!

Barbara Jasińska

Źródła: materiały prasowe Muzeum Architektury we Wrocławiu.