Wykłady w Muzeum Narodowym. Listopad 2016

W Muzeum Narodowym we Wrocławiu zaplanowano wykłady, które odbędą się 12 i 13 listopada. Serdecznie zapraszamy do Muzeum.

12 listopada, godz. 12:00
Ordery i odznaczenia polskie - wykład Michała Pieczki
Cykl: Piękne i użyteczne
Prelegent omówi najważniejsze historyczne i współczesne ordery oraz odznaczenia polskie. Słuchacze dowiedzą się m.in. kto i kiedy ustanowił Order Orła Białego, Order Virtuti Militari czy Order Świętego Stanisława. Miejsce: Muzeum Narodowe we Wrocławiu, sala 116. Wstęp wolny.

13 listopada, godz. 12:00
Orzeł Biały godłem Polski - zabawa plastyczna dla dzieci w wieku 6–12 lat
Cykl: Z rodziną do Muzeum
Podczas zabawy plastycznej dzieci wykonają przestrzenne kompozycje patriotyczne. Przy użyciu różnych materiałów powstaną jedyne w swoim rodzaju orły, których kształt nawiązywać będzie do godła Polski. Prowadzenie: Renata Kuś. Wstęp wolny
Zapisy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00–15:00 pod nr. tel. 71 372 51 48 lub pod adresem mailowym: edukacja@mnwr.art.pl. Miejsce: Muzeum Narodowe we Wrocławiu, sala 116.

Wykłady w Pawilonie Czterech Kopuł

12 listopada, sobota, godz. 11.00
Anselm Kiefer. Wyrażamy emocje – warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku 6-10 lat
Cykl: Pociąg do sztuki. Hamburger Bahnhof
Temat dzieła stanie się pretekstem do wyrażania emocji. Kiefer jest smutny, my postaramy się być radośni i przenieść całą gamę kryjących się w nas uczuć na kartony. Zajęcia poprowadzi Beata Stankiewicz-Szczerbik. Na spotkanie obowiązują zapisy w godz. 9.00-15.00 pod nr tel. 71 /7127181 lub pod adresem mailowym: edukacja.pawilon@mnwr.art.pl. Wstęp wolny.

13 listopada, niedziela, godz. 11.00
Różne oblicza kubizmu – wykład
Cykl: Kurs historii sztuki. Klasycy nowoczesności
Kubizm bez wątpienia stanowił jedną z najważniejszych rewolucji artystycznych XX w. Podczas wykładu wyjaśnione zostanie, dlaczego tak się stało? Prelegentka opowie o dialogu pomiędzy Georgesem Braque’iem a Pablem Picassem oraz o wpływie, jaki kubizm miał na inne nurty w sztuce XX w. Wykład poprowadzi Alicja Abramowicz. Wstęp wolny.

[Muzeum Narodowe we Wrocławiu]