Dzień Życzliwości w Muzeum Narodowym

W listopadzie bawić się będziemy z okazji Dnia Życzliwości (21 XI). W związku z tym zapraszamy do Muzeum Narodowego we Wrocławiu, gdzie odbędzie się interesujące wydarzenie. W Pawilonie Czterech Kopuł, natomiast, wystawy będzie można oglądać z biletem ulgowym. Dzień Życzliwości w Muzeum i Pawilonie zaplanowano na sobotę 19 listopada.

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

godz. 11.00 do 13.00 - gra "Poszukiwany, poszukiwana"
Z okazji Dnia Życzliwości zapraszamy do udziału w grze "Poszukiwany, poszukiwana". W holu wejściowym każdy uczestnik otrzyma kartę, na której będzie miał za zadanie zapisać po dwa tytuły dzieł, na których znajdują się następujące motywy: Smok, Instrument muzyczny, Jabłka, Krajobraz z mostem, Artysta z pędzlem, paletą, płótnem/Artysta przy pracy.
Zadania: 1) do każdego motywu należy odnaleźć dwa dzieła, łącznie więc na karcie powinno znaleźć się 10 tytułów; 2) dzieł szukamy tylko na wystawach stałych; 3) Nie ma tylko jednego poprawnego zestawu odpowiedzi - dzieł z podanymi motywami jest znacznie więcej i na każdej z naszych galerii wystaw stałych można znaleźć kilka z nich.
W zabawie można wziąć udział w dowolnym momencie między godz. 11.00 a 14.00. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych – w zabawie może wziąć udział każdy chętny. Na wszystkich uczestników czekają drobne upominki, które będzie można wylosować po oddaniu wypełnionej karty w holu wejściowym.

Pawilon Czterech Kopuł

Przez cały dzień na wystawy w Pawilonie Czterech Kopuł obowiązuje wstęp z biletem ulgowym dla każdego zwiedzającego, niezależnie od wieku.

[Muzeum Narodowe we Wrocławiu]