Listopad z Panoramą

fot. Klimekfot. Klimek
15 listopada 2012 o godzinie 17.30 w Gmachu Panoramy Racławickiej rozpocznie się wykład z cyklu Z Panoramą śladami światowego dziedzictwa kulturowego pod tytułem Krótka wizyta w Bhutanie.

O tym położonym w Himalajach Królestwie Bhutanu opowie fotografika Stanisława Klimka. Prelekcja zostanie przez niego bogato ilustrowana.
Wstęp wolny.

18 listopada W Panoramie Racławickiej odbędą się dwa specjalne seanse.

Zwiedzanie z lekkim zawrotem głowy - przeznaczone jest dla dzieci.

Start o godzinie 11.15

Po krótkim wstępie przeprowadzonym w Małej Rotundzie dzieci obejrzą ogromne malowidło i dowiedzą się więcej na jego temat. Prowadząca Izabella Trembałowicz – Chęć opowie o bitwie racławickiej, o wojskach biorących w niej udział i o postaciach, które zostały namalowane na płótnie. Mali zwiedzający dowiedzą się też więcej o samych artystach i pracy przy malowaniu Panoramy Racławickiej. Zajęcia zakończą się zabawą plastyczną.

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami (dzieci w wieku 6 – 12 lat)

Promocyjne ceny – 10 złotych od osoby

Obowiązuje rezerwacja telefoniczna: 071 344 16 61/ 071 344 23 44     

Panorama RacawickaPanorama Racawicka
Drugi seans nastawiony jest głównie na widzów dorosłych: Zwiedzanie z przymrużeniem oka – dla Pań i Panów

Start godz. 13.15

Będzie to niecodzienne zwiedzanie Panoramy Racławickiej z przewodnikiem. Prowadząca Izabela Trembałowicz – Chęć opowie o atmosferze towarzyszącej powstawaniu tego niezwykłego obrazu, przygotowaniach, technice malowania i trudnościach technicznych, z jakimi borykali się artyści. Zwiedzający dowiedzą się też więcej o samych artystach, poznają ciekawostki na temat ich życia i współpracy przy malowaniu panoramy.

Promocyjne ceny – 10 złotych od osoby

Obowiązuje rezerwacja telefoniczna: 071 344 16 61/ 071 344 23 44

materiał organizatora