MODA na znaczkach - znaczki w modzie. Wystawa

Na prezentowanej w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu (ul. Z. Krasińskiego 1) wystawie "MODA na znaczkach - znaczki w modzie" można zobaczyć uwiecznione na znaczkach najciekawsze ubrania, buty, kapelusze i torebki, jakie zaprojektowano w ciągu ostatnich 150 lat. Znajdziemy tam stroje poważne, dziwne i całkiem zwyczajne, zilustrowane znaczkami pocztowymi z ponad 60 krajów świata ze zbiorów Muzeum.

Wystawa czynna jest do 31 sierpnia 2015.

Moda na znaczkach - znaczki w modzie. PlakatModa na znaczkach - znaczki w modzie. Plakat
Pośród blisko 11 milionów znaczków pocztowych zgromadzonych w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, można odnaleźć wiele związanych z tematem mody

Poczty wielu krajów na świecie od lat upamiętniają na znaczkach istotnych dla mody twórców oraz ich projekty, ukazując sylwetki, a przede wszystkim dzieła znane ludziom na całym świecie. Na wystawie możemy zobaczyć znaczki emitowane przez kraje uważane za nadające kierunki modzie jak Francja, Hiszpania, Wiekla Brytania czy Włochy. Ponadto wzbogacona jest ona o walory filatelistyczne ściśle związane z modą, ale pochodzące z krajów zupełnie z nią nie kojarzonych jak Republika Burundi, Togo, Rwanda, Sierra Leone, Nikaragua czy Tanzania.

W zbiorze eksponatów prezentowanych przez Muzeum Poczty i Telekomunikacji możemy prześledzić historię twórczości postaci takich jak Coco Chanel, Christian Dior, Paco Rabanne, Viveinne Westwood czy Giorgio Armani. Poznać bliżej słynne wielbicielki szpilek i kapeluszy, a także odkryć niechlubne aspekty świata mody. Pomimo wymienionych tak wielu modowych znakomitości, wystawa nie odnosi się wyłącznie do eleganckich i wyrafinowanych strojów. Znajdziemy na niej również historie ubiorów znajdujących się w każdej szafie, a mianowicie dżinsów i adidasów.

 

 

 

Materiał prasowy Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu