Janusz Towpik – projektant i ilustrator

 

Janusz TowpikJanusz Towpik
Od 22 marca do 27 maja 2013 roku Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu zaprasza na wystawę Janusz Towpik – projektant i ilustrator. Wystawa jest kontynuacją cyklu prezentującego sylwetki wybitnych projektantów polskich znaczków pocztowych. Janusz Towpik (1934-1981) – architekt, malarz, grafik, autor ilustracji między innymi do Encyklopedii Powszechnej PWN i Przyrody Polskiej. Projektant nagradzanych na międzynarodowych konkursach serii znaczków przedstawiających naturę.

Jednak nie tylko ilustracje do książek i projekty znaczków pocztowych były odzwierciedleniem talentu Towpika. W latach 70. XX wieku artysta wykonał również projekty gobelinów do zamku w Krasiczynie. We wszechstronnej twórczości Towpika widoczna jest bardzo wyraźna fascynacja naturą i jej głęboka analiza.

Na wystawie zostaną zaprezentowane zarówno ilustracje książkowe jak i projekty znaczków wraz z walorami filatelistycznymi oraz zaprojektowane przez artystę gobeliny i ich realizacje wykonane z inicjatywy rodziny w latach 2009-2011.

Wystawie towarzyszy katalog oraz datownik okolicznościowy. Uroczyste otwarcie odbędzie się 22 marca 2013 r. o godzinie 12:00 w budynku Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu przy ul. Krasińskiego 1

więcej: http://www.muzeum.wroclaw.pl/CMS/wystawy/wystawy_czasowe.html