Alicja w Krainie Czarów. Opera

Kto nie zna historii Alicji, która weszła do Krainy Czarów? Biały Królik, Pan Gąsienica, Kucharka – to zaledwie kilka postaci, które tam spotkała. Wszyskich zainteresowanych przeżyciem niezapomnianych przygód z Alicją zapraszamy do Opery Wrocławskiej, gdzie w lutym grany będzie spektakl „Alicja w Krainie Czarów”. 

Alicja w Krainie CzarówAlicja w Krainie Czarów

Alicja i zaczarowany świat

Przedstawienie grane jest w ramach cyklu dla dzieci „Tajemnicze królestwo”. Cykl ten ma przybliżyć dzieciom operę, zachęcić najmłodszych, i ich rodziców, do odwiedzania jej. Jak piszą pomysłodawcy projektu: Wierzymy, że nasze spektakle to początek przygody, która będzie dziś wspaniałą atrakcją, a w przyszłości przerodzi się w miłość do opery trwającą całe życie. Sposób przedstawienia przygód Alicji jest zupełnie nowy, o czym decyduje oprawa muzyczna, wymyślne stroje i niezwykła scenografia.

Autor libretta: Robert Chauls. Prapremiera w Operze Wrocławskiej: 15 października 2008. Reżyser: Adam Frontczak. Choreografia: Bożena Klimczak. Inscenizacja: Adam Frontczak. Kostiumy: Małgorzata Słoniowska.

Zapraszamy do Opery Wrocławskiej.

(repertuar Opery Wrocławskiej dostępny jest TUTAJ)

Barbara Jasińska


Źródła: materiały prasowe Opery Wrocławskiej (opera.wroclaw.pl)

Alicja w Krainie CzarówAlicja w Krainie Czarów