Premiera w Teatrze Pieśń Kozła: „Wyspa”

W grudniu w Teatrze Pieśń Kozła odbędą się premierowe pokazy spektaklu „Wyspa”. Jego twórcy inspirowali się dziełem Szekspira oraz starą islandzką tradycją opowiadania snów umierającym. Przedstawienie po raz pierwszy zagrane zostanie pierwszego grudnia.

Druga w tym roku premiera w Teatrze Pieśń Kozła

W spektaklu wystąpią aktorzy Teatru Pieśń Kozła i tancerze prowadzeni przez choreografa Ivána Péreza. Jest to zupełnie nowe przedsięwzięcie, w którym połączony zostanie nowoczesny chór i taniec współczesny. Grzegorz Bral, dyrektor Teatru Pieśń Kozła i reżyser przedstawienia, zapowiada, że będzie to wyglądać trochę jak zderzenie dwóch żywiołów, co też daje zupełnie nowe możliwości przekazu. Całość powstawała długo, a jej twórcy inspirowali się „Burzą” Szekspira: – Dajemy się zainspirować szekspirowskiej „Burzy”. Znaleźliśmy w niej wątki pozwalające mówić o ludzkiej wyobraźni, ruchu i swobodnej myśli przez pryzmat piękna, dobra i prawdy. Odwoływanie się do tych wartości to dziś anarchizm – Grzegorz Bral. Ale to nie jedyne odniesienie – przedstawienie stanowi niejako opowieść o pięknym śnie, a adresatem tej opowieści jest umierający, przepełniony brzydotą i oszustwem, świat. Takie poprowadzenie prezentowanej historii jest nawiązaniem do islandzkiej tradycji opowiadania snów umierającym. Wyspa stanowi zwierciadło i punkt odniesienia dla wyobraźni, która szuka ocalenia. Od nas zależy, w jakim śnie się obudzimy – Grzegorz Bral.

„Wyspa”. Zdjęcie z prób do spektaklu (źródło: materiały prasowe Teatru Pieśń Kozła)„Wyspa”. Zdjęcie z prób do spektaklu (źródło: materiały prasowe Teatru Pieśń Kozła)

Anarchistyczna gra wyobraźni, prowadzona przez polifoniczny śpiew i współczesny taniec, w monochromatycznej scenografii [TPK]

Spektakl „Wyspa” jest drugą w tym roku premierą graną przez Teatr Pieśń Kozła. Pierwsza, „Crazy God”, pokazywana była w lipcu 2016 roku. Na najnowsze przedstawienie zapraszamy 1, 2, 3 i 4 grudnia. Przy tworzeniu spektaklu udział wzięli, odpowiedzialni za warstwę muzyczną, Jean-Claude Acquaviva i Maciej Rychły, a także Alicja Bral – autorka pieśni. Spektakl będzie oszczędny pod względem formalnym. Scenografia i użyte w przedstawieniu kostiumy pozostaną przez cały czas trwania przedstawienia surowe, utrzymane w czerni i bieli.

Więcej informacji na temat Teatru Pieśń Kozła (ul. Purkyniego 1, Wrocław) oraz repertuar można znaleźć TUTAJ!


Barbara Jasińska

Artykuły powiązane:

Crazy God – ostra jak brzytwa forma narracji

"Gdy rozum śpi budzą się demony" – spektakl "Crazy God"

 

Źródła: materiały prasowe Teatru Pieśń Kozła.