Brave Kids - najodważniejsze dzieci świata

Startuje 6. edycja projektu edukacyjnego Brave Kids. Chcesz gościć w swoim domu młodych artystów z Ukrainy, Brazylii, Estonii lub Maroka? Przyjdź 30 marca do Konturów Kultury na spotkanie informacyjne i dowiedz się więcej!

Fot. 1 Brave Kids 2015 (zdj. Ricardo Moraes)Fot. 1 Brave Kids 2015 (zdj. Ricardo Moraes)

Jak zostać polską rodziną najodważniejszych dzieci świata?

Należy przyjść 30 marca na spotkanie informacyjne do Konturów Kultury przy ul. Jagiellończyka 10a we Wrocławiu. Organizatorzy opowiedzą o projekcie Brave Kids i wyjaśnią zasady rekrutacji. Będzie można spotkać się także z rodzinami, które gościły już dzieci w czasie poprzednich edycji. Spotkanie informacyjne będzie połączone z pokazem filmu o projekcie. – Dzieci, które przyjeżdżają na Brave Kids, są niezwykłe. Projekt daje możliwość poznania nie tylko utalentowanych, lecz także pełnych energii i radości małych artystów z różnych stron świata. Takich doświadczeń nie daje żadna podróż – mówi Justyna Warecka, producentka projektu Brave Kids.

Brave Kids - najodważniejsze dzieci świata we Wrocławiu!

Rodziny, które do tej pory gościły dzieci w ramach Brave Kids, podkreślają często, że ten projekt niesamowicie wciąga. Między rodzinami a dziećmi powstają mocne relacje, bardzo często podtrzymywane także po wyjeździe małych artystów. – To czas wypełniony pozytywnym emocjami, a także fantastyczna przygoda dla naszych dzieci. Uczy tolerancji i otwartości na świat. Projekt Brave Kids łączy też rodziny goszczące. Dzięki udziale w tym wyjątkowym przedsięwzięciu mamy wielu nowych przyjaciół – mówi Laryssa Kowalczyk, która dwa lata temu gościła chłopców z Indii, a rok temu dziewczynki z Indonezji.


To już 6. edycja spotkań dziecięcych grup artystycznych z różnych części świata. W czasie pobytu w Polsce odważne dzieci uczestniczą w warsztatach i debatach, a także przygotowują niepowtarzalne, widowiskowe spektakle, w których łączą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji. Spotkanie informacyjne to także doskonała okazja, aby przyłączyć się do projektu w roli wolontariusza.

6. edycja Brave Kids potrwa od 17 czerwca do 12 lipca. Projekt odbędzie się równolegle także w Warszawie, Wałbrzychu, Puszczykowie koło Poznania oraz w Przemyślu.
Rodziny ugoszczą dzieci w swoich domach od 17 do 29 czerwca.

Spotkanie organizacyjne – Brave Kids we Wrocławiu
30 marca 2015 r., godz. 19:00
Kontury Kultury, ul. Jagiellończyka 10a
Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Wrocławia!

Fot. 2 Brave Kids we Wrocławiu (zdj. Filip Basara)Fot. 2 Brave Kids we Wrocławiu (zdj. Filip Basara)

 

 

 

Materiał prasowy organizatorów wydarzenia