Jak urządzić salon w stylu boho?

Salon boho

Czym charakteryzuje się salon boho i jakie elementy powinny się w nim znaleźć? Jakie są najmodniejsze elementy wnętrz w stylu boho w 2023 roku? Wszystkiego dowiesz się z naszego poradnika. Zapraszamy do lektury.

Dlaczego warto postawić na salon boho?

Jesteśmy przekonani, że salon w stylu boho nie byłby pierwszym wyborem większości z Was. Zdecydowanie częściej możemy się spotkać z pokojem dziennym w stylu skandynawskim lub nowoczesnym. Jednak boho to tak przytulny styl, że naprawdę warto go rozważyć. Szczególnie jeśli lubisz kolory ziemi, naturę oraz ciekawe dekoracje. Dzięki zastosowaniu tej stylistyki Twoje wnętrze na pewno zaskoczy i zachwyci Twoich gości, sprawi także, że będzie oazą odpoczynku i relaksu.

Styl boho w aranżacji salonu – jakie elementy warto wykorzystać?

Aby stworzyć salon w stylu boho, musisz pamiętać o kilku elementach. Ich połączenie pozwoli Ci urządzić piękne oraz przytulne wnętrze, które będzie zapraszało do odpoczynku i dawało ukojenie po ciężkim dniu pracy.

Na pewno najważniejsze jest wykorzystanie kolorów ziemi. Pomaluj nimi ściany oraz uwzględnij podczas kupowania bądź projektowania mebli. Świetnym tłem dla dekoracji w stylu boho są białe ściany. Pamiętaj jednak o tym, by wypełnić pomieszczenie brązami, beżami oraz zielenią.

Bardzo ważne jest także wykorzystanie etnicznych motywów. Mogą to być ozdoby z różnych krajów, takich jak Azja, Afryka czy Ameryka Południowa. Śmiało sięgaj motywy zwierzęce, roślinne czy geometryczne. Doskonale sprawdzą się na poduchach, zasłonach, dywanach lub różnego rodzaju bibelotach. Naturalne światło to coś, na co warto zwrócić szczególną uwagę. Nie zasłaniaj więc okien gęstymi firanami lub ciemnymi zasłonami. Zadbaj także o dodatkowe źródła światła. Wszelkie latarenki, świeczki oraz łańcuchy świetlne są mile widziane!

Meble w stylu boho powinny być drewniane, wiklinowe lub bambusowe. Jeśli chodzi o kanapy czy fotele – mogą być obite materiałami w ciekawych barwach oraz deseniach. A może huśtawka w salonie? Dlaczego nie!? Drewniana huśtawka na linach jutowych zwisających z sufitu może być strzałem w dziesiątkę!

Nie zapomnij oczywiście o ozdobach – bogato zdobione ramy, bukiety z suszonych kwiatów lub piór, plakaty botaniczne oraz makramy to coś, co powinno znaleźć się w Twoim pokoju dziennym. Koniecznie dodaj także dużą liczbę roślin i ciesz się cudownym klimatem boho!